április 20. - Herczog Edit

Ezúttal Herczog Edit volt a Közéleti Klub vendége

Barna Éva írása

Szakpolitikáról volt szó a javából: a jelenben már létező adat- illetve adatkezelési robbanásról. Mit jelent, amikor gyanútlanul aláírunk egy-egy adatkezelési nyilatkozatot? Ki vagy kik látják-láthatják hétköznapjaink paramétereit és mire használják (használhatják) a rólunk szerzett tudást?

Kevesen tudják ezt teljes mélységében átlátni. Hatalmas adattömegek hordozzák azokat az információkat a világról – és benne rólunk -, amelyekkel nagyon nagy biztonsággal lehet előre látni, hogy mi fog történni, mi várható. Aki előbb jut ezen adatok birtokába, az hihetetlen előnyre fog szert tenni. Az sem nem kizárható, hogy ezen ismeretek birtokában némelyek megpróbálják majd manipulálni a dolgokat. Van ebben valami hátborzongató.

Herczog Edit részt vesz abban a jogalkotási folyamatban, amellyel az éppen zajló adatrobbanás – talán – kordában tartható lesz.

Csak szurkolni tudunk, hogy sikerüljön!