Költőnk és Kora 2017 - Döntő

KÖLTŐNK ÉS KORA

Irodalmi vetélkedő Székesfehérváron

A székesfehérvári Szabadművelődés Háza, a Tarsoly Ifjúságért Egyesület a Vörösmarty Társaság támogatásával immár a huszonhatodik alkalommal rendezte meg „KÖLTŐNK ÉS KORA” című irodalmi vetélkedőjét József Attila munkásságáról, életéről, koráról, irodalomtörténeti jelentőségéről, hatásáról, Fejér megyei középiskolások számára.

Az eseményt mindig a nagy magyar költő születésnapján, április 11-én, a Költészet Napján tartják.

A színvonalas vetélkedőnek ezúttal is A Szabadművelődés Háza adott otthont.

Sipos András, a Tarsoly Ifjúságért Egyesület elnöke köszöntötte a 13 résztvevő csapat tagjait és jó vetélkedést, eredményes munkát kívánt valamennyiüknek, valamint megemlékezett Román Károlyról Székesfehérvár Díszpolgáráról, aki a közeli napokban hunyt el. A Tanár úrnak, Székesfehérvár jeles irodalmárának, nagyon sok köze volt a Költőnk és Kora vetélkedő huszonhat évvel ezelőtti elindításához. Tóth Lászlóval A Szabadművelődés Háza korábbi igazgatójával és Péntek Imre József Attila-díjas költővel együtt találták ki a feladatokat és késztették el a  József Attila munkáságát átfogó kérdéseket. A jelen levők egy perces néma felállással adóztak Román Károly emlékének.

A vetélkedőt két csoportban bonyolították le a közművelődési intézményben.

A  vetélkedőt Pribékné Nényei Annamária és Pintér András vezette.

A négy-négy tagú csapatok munkáját  háromfős zsűri értékelte Kóbor István középiskolai tanár vezetésével, tagjai: Buriánné Tarró Edit, a Vörösmarty Mihály Könyvtár osztályvető-helyettese és Escher Ilona nyugalmazott megyei könyvtárigazgató voltak.

A csapatoknak különböző versidézeteket kellett felismerniük, közöttük voltak kakukktojások is természetesen. Az idézetek hiányzó betűit kellett kipótolniuk és még számos furfangos kérdés is szerepelt a programban.

Az első forduló után hat csapat maradt talpon, ők vetélkedtek a második fordulóban.

A nagy küzdelemben az első helyezést végül a  székesfehérvári Tóparti Gimnázium Silence csapata szerezte meg.  Második lett, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium  Rémálom a Kozm-utcában elnevezésű csapata. A harmadik helyen a dunaújvárosi Széchenyi Gimnázium Ensambement elnevezésű csapata végzett.

4.: a székesfehérvári Tóparti Gimnázium Kékítő csapata.

4.: holtversenyben a móri Táncsics Mihály Gimnázium Flórák csapata.

6.: A székesfehérvári Hunyadi Mátyás Gimnázium Kiskadzsák elnevezésű csapata.

Az első helyezett csapat tagjai személyenként nyolcezer forint értékű ajándék könyvutalványban részesültek.

A 26. vetélkedő Tóth László-díját a székesfehérvári Tóparti Gimnázium kapta meg.

A zsűri értékelése szerint a csapatok ezúttal is jó felkészültségükről adtak tanúbizonyságot.

A székesfehérvári Tarsoly Ifjúságért Egyesület megalakulása óta minden esztendőben a Költőnk és kora elnevezésű vetélkedővel tiszteleg József Attila emléke, munkássága előtt és így ünnepeli meg a Magyar Költészet Napját.

Sipos András, az egyesület elnöke elmondta, hogy a tervek szerint jövőre is megszervezik a hagyományos vetélkedőt.