Köszöntő - 2020

Köszöntő – Köszönet – Életjel

Kedves Társunk az elmúlt 25 év történéseiben!

Kedves vetélkedők és egyéb „tarsolyos”- illetve „tarsoly-közeli” rendezvények szurkolója, szervezője, támogatója, részese, …!

Huszonöt évvel ezelőtt -1995.  novemberében - alakult meg a Tarsoly Ifjúságért Egyesület.

Sajnos a vírusjárvány okozta korlátozások miatt az év vége felé nem tudunk személyesen találkozni. Utoljára szeptember elején volt erre lehetőségünk Pákozdon, a KEMPP vezetőjének és munkatársainak jóvoltából. Kellemes délutánt töltöttünk az 1848-as emlékmű szomszédságában, gyönyörködtünk a Velencei-tó látványában, jókat beszélgettünk, és felidéztük a 25 évet.

A 2020-as esztendő a pandémia miatt nehéz helyzet elé állított bennünket.

. Januárban megszerveztük az „Emlékezés a Wannsee-i konferenciára” programunkat a Zsinagóga emlékműnél, ahol egy nagyon színvonalas emlékezést tartottunk, jórészt a Vasvári Pál Gimnázium diákjainak közreműködésével, majd megtekintettünk egy filmet Fahidi Éva táncban elbeszélt életéről.

. Még meghirdettük, az évtizedek óta általunk szervezett Költőnk és Kora – József Attila – Műveltségi Vetélkedőnket, megtartottuk az internetes elődöntőt, de a döntőt áprilisban már le kellett fújni. Viszont úgy határoztunk, hogy a legjobb tíz csapatot könyvvásárlási jutalomban részesítjük, ami a visszajelzések alapján jó döntésnek bizonyult.

. Nagy izgalmak közepette, de – mivel nyáron a vírus kicsit alábbhagyott – két kézműves tábort szerveztünk általános iskolásoknak, és helyet biztosítottunk a honvéd hagyományőrző tábornak.

. Elvittük a „Katonaportrék” kiállításunkat több székesfehérvári iskolába és három környékbeli településre, valamint a Honvéd Hagyományőrző Egyesület Fejér Megyei Szervezetével közösen elkezdtük – a kiadásra tervezett könyvünkbe – további portrék készítését.

. Januártól márciusig, valamint szeptemberben és októberben megtartottuk a Közéleti Klub, az Európa Klub és a Beszélgetős-est rendezvény sorozatainkat, de – érthető okokból – a szüneteltetés mellett döntöttünk.

. Gyűjtöttünk ruhákat, tanszereket és egyéb adományokat az Igazgyöngy Alapítvány gyermekeinek.

. Ünnepélyes keretek között átadtuk az Aranyember-díjakat Escher Ilonának, dr. Lőrinczy Attilának, valamint a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely vezetőjének, munkatársainak.

. Kiállítást szerveztünk Ecsedi Mari képzőművésznek a Fő utcai helyiségünkben.

. Bujpál Péter tanár úr vezetésével egy kis csapat még októberben bejárta a Sóstó Természetvédelmi Terület egyik útvonalát. Bár az időjárás majdnem közbeszólt, végül is kellemes napsütésben sétáltunk.

. A széleskörű kommunikáció érdekében mi is belekezdtünk a digitális technika tanulásába illetve alkalmazásába, és online szerveztünk, szervezünk programokat.

. A rendkívüli körülmények ugyan megnehezítették, hogy az elmúlt negyedszázadban megszokott gazdag programot valósítsunk meg, de így is hagyományainkhoz méltó, sokszínű évet zártunk.

Köszönet mindenért, amivel ezt a 25 évet közösen tartalmasabbá tudtuk tenni.

Hiszen mindenki, aki ezt a levelet kapja, valamikor, többször vagy folyamatosan kivette a részét a siker kovácsolásából – támogató figyelmével, ötleteivel, önzetlen munkájával, közreműködésével, szponzorálásával, segítségével, időben érkezett figyelmeztetésével, szurkolásával.

Számítunk a folytatásra, és a jövő kölcsönös közös tervezgetésére!

Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánnak a Tarsoly Ifjúságért Egyesület vezetői:

Barna Éva, Lőrincz Károlyné, Mikóné Horváth Rita, Pribékné Nényei Annamária, Róka Gyula, Sipos András (elnök), Tóth Tihamérné

Székesfehérvár, 2020. december