FELHÍVÁS

2019.

A Szabadművelődés Háza, a Vörösmarty Mihály Könyvtár, a Vörösmarty Társaság, a Fehérvár Médiacentrum Kft. és a Tarsoly Ifjúságért Egyesület

a hagyományoknak megfelelően

a költészet napja alkalmából

huszonnyolcadik alkalommal hirdet

"KÖLTŐNK ÉS KORA"

címmel

vetélkedőt középiskolások számára József Attila munkásságáról, életéről, koráról, irodalomtörténeti jelentőségéről, hatásáról.

A vetélkedő célja elmélyíteni és szélesíteni a diákok József Attilával kapcsolatos ismereteit, hogy ezáltal még közelebb jussanak a költő világához, valamint hozzásegíteni a diákokat kreatív készségeik, képességeik kibontakoztatásához, fejlesztéséhez.

A játék az alábbi fő témák köré szerveződik:

- József Attila munkássága,

- élete, különös tekintettel kortársaival való kapcsolataira,

- utóélete, hatása (megzenésített versek, emlékversek),

- a 20. század első évtizedeinek költészete.

A vetélkedő:

A versenyben középiskolások 4 fős csapatai vehetnek részt (egy iskolából több csapat is jelentkezhet).

Jelentkezni a www.tarsolyegyesulet.hu honlapon, a Költőnk és Kora címszó alatt a kért adatok megadásával és a feladatok megoldásával lehet.

A vetélkedő két fordulóból áll:

1. forduló:

Az internetes játék feladatait a regisztrált csapatok március 11. és 24. között oldhatják meg.

A játékosok főként

• versismereti,
  • irodalomtörténeti, kortörténeti,
  • József Attila életével, kortársaival kapcsolatos

feladatokat kapnak.

A második fordulóba a zsűri döntése alapján a legtöbb pontszámot elért csapatok kerülnek be, melyeket e-mailen értesítünk, és az eredményeket a www.tarsolyegyesulet.hu honlapon megjelentetjük.

1. forduló:

Időpont: 2018. április 11. csütörtök

Helyszín: A Szabadművelődés Háza, Székesfehérvár, Fürdő sor 3.

Program:

10.00 Megnyitó.

10.30 A döntő programja:

A vetélkedő két részből áll, egy délelőtti és egy délutáni fordulót tervezünk. A program várhatóan 16 órakor fejeződik be.

A vetélkedő díjai:

A legjobban szereplő csapatok 32.000 Ft, 24.000 Ft, 16.000 Ft. értékű könyvvásárlási utalványt és  könyveket kapnak a zsűritől.

A zsűri a legsikeresebb iskolát vagy felkészítő tanárt Tóth László-díjban részesíti.

/Tóth László A Szabadművelődés Háza munkatársa, igazgatója, a Költőnk és Kora József Attila műveltségi vetélkedő létrehozója, szervezője volt./

Információ: tarsolyie@gmail.com

Székesfehérvár, 2019. február 1.

A szervezők

2019 December