február 7. - Silye Sándor

Közéleti klub vendége Silye Sándor újságíró

Egy este, amikor a kérdező válaszol - ha tud... Egy (köz)élet a nyilvánosság jegyében címmel tartottunk beszélgetést Silye Sándorral.

Megtudtuk, hogy vendégünk fiatal korától kezdve újságíró szeretett volna lenni. Ez a vágya azonban jóval később sikerült. Debrecenből került ötven éve feleségével együtt Székesfehérvárra, így most már teljesen Fehérvárinak tartják magukat.

Kezdetben népművelőként dolgozott Székesfehérvár művelődési intézményeiben. A megyei művelődési központ ifjúsági klub módszertani referense lett, vezette a híres Arany János utcai Ifjúsági Klubot.

A rendszerváltás időszakában teljesült a vágya és kezdett újságíróként dolgozni. először a Városi TV-ben, majd a Fejér Megyei Hírlap sportújságírója volt.

Széles körű kapcsolatai alakultak ki a sport és a könnyűzene világában is.

Aktivitása nyugdíjas kora ellenére sem csökkent. Könyveket írt és most is vannak kiadásra váró könyvtervei. Magyarországon 18 borászati szakújságíró tevékenykedik, akik között ott találjuk Sanyit is. Podcastokat készít, közösségi beszélgetéseket szervez. Elnökségi tagja a Honvédség s Társadalom Baráti Körének. Feleségével, akivel ötven éve házasok fontos támaszai egymásnak.