Válságok a Közel-Keleten, Gázában.
A Közéleti klub legutóbbi összejövetelén Dr. Jungbert Béla, nyugállományú nagykövet, Közel-Kelet szakértő tartott nagyon érdekes előadást a témáról. Sok személyes élményét és tapasztalatát osztotta meg a megjelent érdeklődőkkel tekintettel arra, hogy hosszú diplomáciai szolgálatot teljesített a térség államaiban.
Sajnálatos módon nem tudott jóval bíztatni bennünket a konfliktus megoldását tekintve. Álláspontja szerint semelyik félnek, sem Izraelnek, sem a Hamasznak, de az USA-nak és az EU-nak sincs olyan megoldási javaslata, ami végleges nyugvópontot jelenthet a térség lakói számára.
„Tíz évvel ezelőtt hunyt el Tóth László A Szabadművelődési Ház korábbi igazgatója”. c. részt
„Ebből az alkalomból barátai, ismerősei, tanítványai emlékműsort szerveztek 2023. szeptember 16-n Vörösmarty Színházban.
A programról videó felvétel készült, mely megtekinthető itt, valamint a facebookon Ambrus Tibor, Lánczky László, Róka Gyula fotói itt”
Az Európa Klub következő időpontja:
2025. áprlis 14. (kedd) 16:00
Vendégünk:
Dr. Tarsoly Péter
Téma:
Vulkanikus underground, avagy mi fán terem a vulkánszpeleológus?
További információ az Európa Klub Facebook oldalán.
A honlap működését
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
támogatja.