május 15. - Dr. Perintfalvi Rita

Egyház, politika, és szexuális visszaélésekről

Dr. Perintfalvi Rita magyar katolikus teológus, író, egyetemi oktató, kulturális és szociális menedzser, a katolikus teológiai tudományok doktora volt a Közéleti klub legutóbbi összejövetelének vendége.

A nagyon nehéz és fájdalmas témáról őszintén beszélt az előadó a zsúfolásig megtelt közösségi térben. A beszélgetés Slemmer László tudásmenedzser, filozófus vezette.

Szóba került a  a “Perintfalvi-jelenség”? Mi az, hogy “Perintfalvi-ügy”?

Papok és teológusok, felszabadítási teológia.

Mennyire szabad egy papnak vagy teológusnak közéleti vagy politikai szerepet betöltenie? Hatalomra kerülhet-e egy teológus vagy egy pap?

Mik a felszabadítási teológia főbb gondolatai?

Spirituális és szexuális hatalmi visszaélések a vallási közösségekben

Mik a magyar tapasztalatok? Hogyan változtak az egyházi reagálások?

Mik voltak a politikai reakciók külföldön és Magyarországon? (Lengyelország / Magyarország)

Hogyan tudjuk megelőzni? Edukáció? Plébániákon? Cölibátus, strukturális változások.

Milyen kiteljesedést ad és milyen korlátokat szab a vallásosság egy tudósnak vagy egy közéleti szereplőnek?

Az előadó a katolikus egyházban történt bántalmazásokról beszélt, az eseteket,    a 2021-ben megjelent “Amire nincs bocsánat - Szexuális ragadozók az egyházban” című könyvéből idézte fel.

2024 Július