november 28. - Kontó Dorka és Horváth Gergely

Kontó Dorka és Horváth Gergely a Közéleti klubban

Civil szervezetek kihívásai napjainkban címmel beszélgettünk két fiatallal, akik a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány munkatársai. Farnady Juditnak, az alapítvány elnökének a betegsége miatt Kontó Dorka és Horváth Gergely beszéltek a civil szervezetek helyzetéről, arról a munkáról, amit Ők végeznek. Az azonos profilú szervezeteket (például a fogyatékosokkal foglalkozókat) szervezik hálózatba, annak érdekében, hogy ezt a társadalmilag nagyon fontos munkát még hatékonyabban végezzék. Képzéseket, felkészítéseket tartanak, szemléletváltást szeretnének elérni.

A beszélgetés során szóba került a két fiatal pályafutása, miért vállalták el ezt a munkát. Megtudhattuk, hogy csökken a civil szervezetek száma. Ennek okairól alakult ki vita. Nagyon megnehezíti a civilek munkáját a rájuk nehezedő, sokszor túlzottan bürokratikus pénzügyi jogszabályok, a programokhoz nehezen megszerezhető pénzforrások.

2019 December

2019. augusztus 8.