Meghívó - Sóstó

a Székesfehérvári Sóstón második alkalommal szervezett látogatásunkra

Tisztelettel meghívunk minden érdeklődőt a Székesfehérvári Sóstó Természetvédelmi terület meglátogatására.

Tavaly ősszel (a kalandos körülmények között) a Sóstói Természetvédelmi területen  tett sétánkon Bujpál Péter javasolta, hogy legközelebb az érdeklődőknek a Sóstói tanösvényen egy másik útvonalon szívesen tart bemutatót megmutatva az ott található  különleges természeti értékeket.

A fényképezőgépet ne felejtsétek otthon! A tórendszerben számos fészkelő és költöző madarat láthatunk, a megfigyelésükre távcső ajánlott!

A szúnyogellátás bőséges!
Családtagokat, barátokat is szívesen várunk! A gyermekek a
Stadion - Látogatóközpont mögött hangulatos játszóteret találnak!
A séta időtartama: kb. 2-3 óra
A sétát vezeti: Bujpál Péter

A találkozó helye: a Zöld tanyánál.

Ha a tömegközlekedést választod, a következőket javasoljuk:

A 10-es busz: a Szedreskerti lakótelepről indul, leszállni a Temesvári utcai megállónál kell. Innen a Batthyány utcán elindulva a tanösvény nyugati kapuja rövid sétával elérhető.
A 11-es busz a Szedreskertről indul. Leszállni a Segesvári utcánál kell. A nyugati kapu már a megállóból látszik.
A 11.A a Csapó utcától indul, leszállni szintén a Segesvári utcai megállónál kell.
Gépjárművel való megközelítés esetén a következőt javasoljuk:

Székesfehérvártól a Batthyány u.- Segesvári utca –Zöld tanya parkoló.

Kedvcsinálónak: https://www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/mit-csinalj-a-hosszu-hetvegen-mutatjuk-jard-be-a-sostoi-tanosvenyt-2621429/

Időpont: 2021. június 18. péntek, 15 óra (esőnap: június 22., kedd)

Kérjük, hogy legkésőbb június 16. szerdáig jelezz vissza, hogy részt veszel-e a sétán!

E-mail cím: tarsolyie@gmail.com, telefon: 0630-563-17-52.

Székesfehérvár, 2021. június 1.

Sipos András

elnök